мІСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ нІЖИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      Часто ми зовсім забуваємо про важливість відновлення сил, втома накопичується, а справи не припиняються.

     08 листопада 2023 року з метою психологічного розвантаження  Міським центром професійного розвитку педагогічних працівників для освітян міста організовано майстер-клас з використанням пластичних матеріалів "Дозвольте собі бути щасливими!" 

         На занятті Катерина Сілівоненко, практичний психолог Ніжинської гімназії № 14, познайомила присутніх з арттерапевтичною технікою та акцентувала увагу, що робота з пластичними матеріалами, такими як тісто, пластилін, пластилінова паста, моделін - це безпечний спосіб розрядки руйнівних тенденцій, який спирається на здоровий потенціал психіки, що сприяє навчанню новим моделям поведінки та розвитку творчості. Тістопластичні матеріали передають характер і емоції людини. Людям, яким складно контролювати свої емоції, завдяки ліпленню можна навчитися керувати собою,  регулювати емоції та володіти  ними.

     Кожен учасник натхненно створив свою "мандалу щастя",  поділився з іншими емоціями та станом, який відчував під її створення.

   Також психологиня рекомендувала використовувати методику у роботі з дітьми, адже  робота дитини з пластичними матеріалами дає дивовижні результати: допомагає нормалізувати процеси збудження і гальмування; надає можливість навчитися керувати собою; позбавляє від стресу й негативних емоційних станів; долає важкі переживання; розвиває творчі здібності та самопізнання; надає можливість відчути себе творцем. Завдяки цій техніці дитина може виліпити своє бажання або ідею, гармонізувати свій внутрішній стан. Робота з м'яким та пластичним матеріалом заспокоює, знімає напругу і тривогу, дозволяє вести себе природно і невимушено.

       Щиро вдячні пані Катерині за цінний досвід та годину релаксації.