мІСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ нІЖИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Готуємося до сертифікації

       Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Її мета – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

● Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

●  У 2023 році зареєструватись на проходження сертифікації можуть учителі початкових класів (1500 осіб), учителі математики (500 осіб), української мови та літератури (500 осіб), які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

● З програмою незалежного тестування, характеристикою тесту, схемою нарахування балів, тестовими зошитами та правильними відповідями до завдань незалежного тестування за попередні роки можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

● Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

  1. незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);
  2. самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);
  3. вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

         Відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

         Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року, вчителів математики та української мови і літератури – упродовж 01–11 серпня.

Український центр оцінювання якості освіти проводитиме незалежне тестування для вчителів: 

        початкових класів 11 березня;

        математики та української мови і літератури 9 вересня.

Нормативні документи